ANTALYA OSB DTİM

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü  bünyesinde yer alan Dış Ticaret İstihbarat Merkezi, Bölge katılımcılarının ihracat kapasitesini artırmak amacıyla 2019 yılında kurulmuştur. Bölgemiz karma bir OSB olup, Gıda, Tarım-Gübre-Kimya, Ahşap-Mobilya, İnşaat-Yapı, Makine-Metal-Enerji, Kağıt-Ambalaj, Plastik-Polyester-Akrilik ve Tekstil sektörlerinde ithalat ve ihracat yapan firmaları bir araya getirmiş dev bir komplekstir.

Dünya ticaretinde yüksek rekabet ortamının yoğunlaşması ve stratejik önceliklerin değişimi sonucunda, iş yapma potansiyeli yüksek ülkelere yönelmek, doğru hedef pazar tespiti yapabilmek ve pazara girmeden önce yabancı firmalar ile ilgili doğru analiz ve araştırmaları yapabilmek büyük önem arz etmektedir.

Antalya OSB Dış Ticaret İstihbarat Merkezi, Bölge katılımcılarının ticari faaliyetlerinde söz konusu hamleleri yapabilmeleri adına yol gösterici olacaktır. Bu sayede Bölge firmalarımızın büyümesine, Antalya’mızın ve ülkemizin ihracat gelirlerinin artmasına vesile olmayı hedeflemekteyiz.

Merkezimizde; Bölge firmalarımızın ihracat faaliyetlerini artıracak ve sürdürülebilir ihracat yapısına kavuşmalarına yardımcı olacak;

  • Hedef pazar tespiti ve hedef müşteri bulma danışmanlığı,
  • İstatistiksel verilerin yorumlanabilmesi,
  • Rakip analizi,
  • İthalat pazar ve ithalat tedarikçi danışmanlığı,
  • Teknik istihbarat,
  • Uluslararası kurum ve kuruluş ihaleleri konularında hizmet verilecektir.

Her firma için yaklaşık 4 ay sürecek “Danışmanlık Hizmeti” kapsamında ise dünya üzerindeki ticari hareketler  incelenerek, ihracatta rekabetçi olunabilecek ülkeler ve bu ülkelerdeki potansiyel müşteriler belirlenerek firmalarımız raporlanacaktır. Firmalarımız, tüm bu veriler ışığında operasyonel süreçlerini başlatacak, uzmanlarımız operasyonel süreçte de desteğini sürdürecektir.

Hizmetlerimizi daha detaylı incelemek için

HEMEN KAYDOLUN ÜCRETSİZ